-->

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالیمهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی از جمله روش‌ های پر استقبال بوده که بخش زیادی از ایرانیان برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت از آن استفاده می‌ کنند. جالب است بدانید که در سال‌ های اخیر روند مهاجرت ایرانیان به کشور قبرس شمالی افزایش زیادی داشته است. دلایل مختلفی وجود دارند که دانشجویان را ترغيب می‌ کنند تا برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کنند. به عنوان مثال افرادی که مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی را انتخاب می‌ کنند، می‌ توانند از مدارک فارغ التحصیلی این کشور با اعتبار بالا نهایت بهره را ببرند. این مدارک در محافل بین‌ المللی دارای اعتبار زیادی هستند. علاوه بر این برای تحصیل در دانشگاه‌ های کشور قبرس شمالی نیاز به دادن آزمون ورودی نخواهید داشت. هر محصل می‌ تواند بدون داشتن مدرک زبان، تحصیلات خود را در دانشگاه‌ های این کشور ادامه دهد. شرایطی که نشان می‌ دهد جوانان ایرانی می‌ توانند از این روش برای مهاجرت به یک کشور در حال رشد استفاده کنند.

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی، یک روش مهاجرتی آسان

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی را می‌ توان یک روش آسان برای دریافت ویزای این کشور عنوان کرد. کشور قبرس که در بین قاره‌ های اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد، امروزه پذیرای افراد مهاجر از نقاط مختلف جهان است. بسیاری از ایرانیان نیز برای مهاجرت به اروپا ترجیح می‌ دهند که از این پل استفاده کنند. دریافت شهروندی این قاره با مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی به راحتی امکان‌ پذیر است. در حال حاضر دانشگاه‌ های معتبری در این کشور وجود دارند. این دانشگاه‌ ها دارای سطح علمی بالا بوده و شرایط ایده‌ آلی برای ادامه تحصیل متقاضیان فراهم می‌ کنند.

قبرس شمالی در یک نگاه

قبرس شمالی در یک نگاه

قبرس شمالی یک کشور کوچک و مروارید پنهان در دریای مدیترانه شناخته می‌ شود. این کشور دارای فرهنگ غنی بوده و با بهره‌ گیری از مناظر بکر و دل انگیز مقصدی عالی برای مهاجرت است. با توجه به اینکه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، اقامت در این کشور به مراتب ارزان‌ تر بوده و جهت زندگی در آنجا هزینه‌ های کمتری پرداخت می‌ کنید، می‌ توانید از این کشور به عنوان پلی برای رسیدن به آرزوهای خود استفاده نمایید. کشور قبرس شمالی تا این لحظه از جمله اعضای اتحادیه اروپا محسوب نمی‌ شود. با این حال متقاضیان زیادی برای مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی در کشورهای مختلف جهان به خصوص کشور ایران مشاهده می‌ کنیم. یادآور می شویم که این کشور تحت نظر کشور ترکیه قرار گرفته است.

نحوه تحصیل مدارس قبرس شمالی

نحوه تحصیل در مدارس قبرس شمالی

سرعت بالای رشد سیستم آموزشی قبرس شمالی در چند سال گذشته سبب شده است که هر محصل بتواند از برنامه‌ های آموزشی استاندارد نهایت بهره را ببرد. این موضوع سبب شده است که بسیاری از دانشجویان بین‌ المللی جذب این کشور شوند. در این کشور علاوه بر اینکه امکان ادامه تحصیل در مدارس دولتی را دارید، می‌ توانید از مدارس خصوصی نیز استفاده کنید. یک سیستم آموزشی استاندارد پیش روی مدارس دولتی و خصوصی قرار گرفته است.

پس از تحصیلات در دوره‌ های ابتدایی و دوره‌های بالاتر می‌ توانید به سراغ تحصیل در دانشگاه‌ های قبرس شمالی بروید. جالب است بدانید که این کشور بر آموزش عالی تمرکز زیادی دارد. چندین دانشگاه خصوصی و دولتی در این کشور نیز قرار گرفته‌ اند. از مقاطع فوق دیپلم گرفته تا کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دکترا را می‌ توانید با حضور در دانشگاه‌ های قبرس شمالی پشت سر بگذارید.

نحوه تحصیل دانشگاه های قبرس شمالی

نحوه تحصیل در دانشگاه‌ های قبرس شمالی

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی را دارند، می‌ توانند از شرایط ایده‌ آل تحصیلی در این کشور نهایت بهره را ببرند.

از جمله مواردی که می‌ تواند به عنوان شرایط تحصیل در قبرس شمالی مورد بررسی قرار گیرد گزینه های زیر هستند.

در کشور قبرس شمالی برای ادامه تحصیل هیچگونه محدودیت پیشگویی شما قرار ندارد. تنها محدودیت این است که افراد برای ثبت نام در رشته‌ های پزشکی باید دارای سن حداقل ۳۰ سال باشند.

به مانند دانشگاه‌ های ایران، برای اخذ دوره لیسانس یا کارشناسی ارشد باید ۴ سال در دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

داشتن معدل بالا برای مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی از جمله ضروریات به شمار نمی‌ رود.

دوره فوق لیسانس در این کشور ۴ ترم است.

شرایط و مزایای تحصیل در قبرس شمالی

شرایط تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در قبرس شمالی برای متقاضیان بسیار مناسب بوده و می‌ توانند از شرایط ایده آلی در این کشور بهره‌ مند شوند. امکان تحصیل به دو زبان ترکی و انگلیسی فراهم شده است. علاوه بر این تنوع بورسیه‌ های دانشگاه و هزینه مناسب تحصیل در قبرس شمالی را می‌ توان فاکتورهای دیگر دانست که برای متقاضیان مهاجرت به این کشور جذابیت دارند.

مزایای تحصیل در قبرس شمالی

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی و ادامه تحصیل در این کشور مزایای زیادی دارد. عدم نیاز به داشتن ویزا را می‌ توان مهمترین مزیت مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی نام برد. هر فرد به راحتی می‌ تواند با در دست داشتن پاسپورت و همچنین گواهی پذیرش از دانشگاه‌ های قبرس شمالی ادامه تحصیلات خود را در این کشور انجام دهد.

آموزش های آکادميک که در دانشگاه‌ های کشور قبرس شمالی ارائه می‌ شوند مورد تایید کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار گرفته‌ اند. با اخذ مدرک بین‌ المللی می‌ توانید آینده شغلی درخشانی برای خود ایجاد کنید.

سیستم آموزشی که کشور قبرس شمالی انتخاب کرده، مورد تایید کشورهای تراز اول اروپا قرار دارد. این سیستم کاملا استاندارد به شکلی است که هر فرد می‌ تواند با هزینه‌ ای بسیار عالی تحصیلات عالی را در این کشور انجام دهد.

با توجه به اینکه در کشور قبرس شمالی بیش از ۲۰ دانشگاه مختلف قرار دارد، هر متقاضی بسته به میزان بودجه‌ ای که در اختیار داشته، می‌ تواند ادامه تحصیلات خود را در قبرس شمالی انجام دهد. با خیالی آسوده می‌ توانید تحصیلات خود را در مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا در یکی از دانشگاه‌ های کشور قبرس شمالی انجام دهید.

یکی دیگر از مزایای مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی، رایگان بودن امکانات خدمات درمانی برای دانشجویان به شمار می‌ رود.

اگر به دنبال کاهش هزینه‌ های خود هستید، این امکان را خواهید داشت که از کشور قبرس شمالی بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

یکی دیگر از مزایای مهاجرت به قبرس شمالی، نزدیک بودن این کشور با کشور ایران است. با توجه به اینکه هزینه‌ های رفت و آمد به این کشور بسیار پایین بوده و فرهنگ مردم قبرس شمالی به ما ایرانیان نزدیک است، می‌ توانید تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهید.

معایب تحصیل در قبرس شمالی

در کنار اینکه مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی می‌ تواند مزایای متعددی داشته باشد، برای این کار چند عیب را می‌ توان متصور بود. به عنوان مثال با توجه به اینکه کشور قبرس شمالی از جمله اعضای حوزه شینگن به شمار نمی‌ رود، سفرهای بین‌ المللی از مبدا قبرس شمالی دشوار هستند. در عین حال باید بدانید که می‌ توان به کشورهای مختلف جهان از مبدا کشور قبرس شمالی سفر کرد.

یکی دیگر از معایب مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی، حجم زیاد درس های دوره کارشناسی و دوره‌ های دیگر است.

با وجود اینکه شرایط کار در کشور قبرس شمالی فراهم است ولی به واسطه حجم بالای دروس، زمان کافی برای کار کردن در این کشور هنگام تحصیل نخواهید داشت.

هزینه تحصیل در قبرس شمالی

هزینه تحصیل در قبرس شمالی

هزینه تحصیل در قبرس شمالی نسبت به سایر کشورهای اروپایی مناسب‌ تر است. افرادی که قصد ادامه تحصیل در قبرس شمالی را دارند باید هزینه‌ هایی که قرار است پرداخت کنند را نیز در نظر داشته باشند.

دانشگاهی که برای تحصیل در قبرس شمالی انتخاب می‌ کنید، نوع رشته و مقطع تحصیلی نیز مواردی که به شمار می‌ روند که در هزینه‌ های تحصیل در قبرس شمالی موثر هستند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه دقبرس شمالی

بورسیه تحصیلی دانشگاه‌ های قبرس

مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی و اخذ اقامت این کشور امروزه با استقبال فراوانی مواجه شده است. با توجه به اینکه ۵۰ درصد از دانشگاه‌ های این کشور بورسیه ارائه می‌ دهند، دانشجو این امکان را خواهد داشت تا به راحتی بتواند از این قابلیت استفاده کند. تنها نیمی از شهریه دانشگاه بر عهده دانشجو قرار می‌ گیرد. همین موضوع سبب شده است که استقبال زیادی از مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی به عمل آورده شود.

قوانین کار در قبرس شمالی برای دانشجویان

یکی از سوالات پرتکرار که بخش زیادی از دانشجویان همواره از ما می‌ پرسند این است که آیا در حین تحصیل می‌ توان مشغول به انجام کارهای دیگر نیز مشغول شد؟ دانشجو این امکان را دارد که در هر هفته حداکثر تا ۲۰ ساعت بتواند کار کند. پس از آنکه به دانشگاه مورد نظر خود وارد شدید، می‌ توانید ویزای تحصیلی را دریافت نمایید. در این شرایط ویزای کاری نخواهید داشت. تنها پس از مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی فرد می‌ تواند به کار کردن پاره وقت مشغول شود.

نحوه اخذ اقامت دائم قبرس شمالی با ویزای تحصیلی

پس از اینکه تصمیم خود را گرفتید و برای مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی اقدام کردید، در گام بعدی می‌ توانید به سراغ دریافت ویزای تحصیلی بروید. برای اینکه اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید، لازم است که پس از اتمام تحصیل در دانشگاه‌، در این کشور به مدت ۵ سال ماندگار شده و به کار کردن بپردازید. در واقع هر فرد می‌ تواند یک کسب و کار برای خود راه اندازی کرده و یا به کار ثابت در جاهای دیگر بپردازد. گرفتن اقامت دائم قبرس شمالی پس از اخذ اقامت تحصیلی با سرعت بالا و به راحتی انجام می‌ گیرد. لازمه کار این است که از یک وکیل حرفه‌ ای متخصص و مشاور کاربلد کمک بگیرید.

مدارک مورد نیاز مهلجرت تحصیلی به قبرس شمالی

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی

برای مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی و تحصیل در این کشور قبل از هر چیز لازم است که مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. یکی از مدارکی که لازم دارید، اصل مدرک و ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی است. به عنوان مثال اگر توانسته‌ اید در داخل کشور مدرک دیپلم را اخذ کنید باید علاوه بر ارائه مدرک خود، ریز نمرات را نیز تهیه نمایید. به همراه مدارک تحصیلی و ترجمه آن ها کپی پاسپورت نیز مورد نیاز است. افرادی که دارای مدرک زبان با نمره بالا هستند نیز می‌ توانند از این امتیاز ویژه استفاده کنند.

بهترین رشته برای تحصیل در قبرس شمالی

برای مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی می‌ توانید رشته‌ های مختلفی را در نظر گرفته و ادامه تحصیل خود را انجام دهید. از جمله بهترین رشته‌ ها برای تحصیل در قبرس شمالی گزینه‌ های زیر هستند.

هتل داری و صنعت گردشگری

آشپزی

هنر

معماری

داروساز

ی مدیریت بیزینس

رشته MBA

مشاوره ی مهاجرت تحصیلی در قبرس شمالی

مشاوره مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی

برای مهاجرت به قبرس شمالی و اخذ ویزای این کشور روش‌ های مختلفی پیش روی شما قرار گرفته است. از خرید ملک گرفته تا ثبت شرکت در قبرس شمالی روش‌ هایی هستند که می‌ توانید با استفاده از آن ها اقدامات لازم برای اخذ اقامت این کشور را انجام دهید. در کنار این موارد، مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی نیز این روزها مد نظر قرار گرفته است.

ما در موسسه دیاکو به واسطه بهره‌ مندی از ترجمه و تخصصی که داریم، شما را یاری می‌ کنیم تا بتوانید برای مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی به راحتی اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌ توانید با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.