-->

ثبت شرکت در قبرس شمالی

آشنایی با نحوه ثبت شرکت در قبرس شمالی

ثبت شرکت در قبرس شمالی برای سرمایه‌ گذاری می‌ تواند به عنوان یکی از روش‌ های مطمئن شناخته شود. با توجه به اینکه در کشور قبرس شمالی قوانين مالیاتی مناسبی وجود دارد، سرمایه‌ گذاران خارجی این کشور را مقصدی جذاب برای سرمایه‌ گذاری خود انتخاب کرده‌ اند. روش‌ های رایجی هستند که با استفاده از آن ها می‌ توان به ثبت شرکت در قبرس شمالی پرداخت. با توجه به این امر بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند، ترجیح می‌ دهند از این روش سرمایه‌ گذاری استفاده کرده و به دنبال اخذ ویزا از این طریق می‌ روند. اگر به دنبال یک سرمایه‌ گذاری در قبرس شمالی هستید و قصد دارید راهکاری مطمئن و پربازده را انتخاب کنید، توصیه ما به شما ثبت شرکت در این کشور است.

انواع شرکت‌ های قابل تاسیس در قبرس شمالی

اگر به دنبال ثبت شرکت در قبرس شمالی هستید و این روش سرمایه‌ گذاری را انتخاب کرده‌ اید باید بدانید که انتخاب بهترین نوع، اهمیت زیادی دارد. با توجه به قوانین و شرایط متفاوتی که انواع مختلفی از شرکت‌ ها دارند، بر اساس میزان سرمایه‌ ای که در اختیار دارید و همچنین با بررسی موقعیت و امکانات خود می‌ توانید هر روش را انتخاب کنید.

 1. شرکت بین المللی

برای ثبت شرکت در قبرس شمالی می‌ توانید یک شرکت بین‌ المللی را انتخاب کنید. نوعی از شرکت که می‌ توان فعالیت‌ های آن را حتی خارج از خاک کشور قبرس انجام داد. پس از دریافت مجوز از قبرس شمالی این امکان را خواهید داشت که فعالیت‌ های شرکت خود را با نماد IBC به ثبت برسانید. بین المللی در کشور قبرس شمالی شامل مالیات بر درآمد، سهم صندوق تامین کارکنان و حق بیمه آن ها است.

 1. شرکت سهامی

یکی از محبوب‌ ترین گزینه‌ هایی که برای ثبت شرکت در قبرس شمالی بسیاری از سرمایه‌ گذاران انتخاب می‌ کنند، شرکت‌ های سهامی به شمار می‌ روند. در کشور قبرس شمالی شرکت‌ های سهامی به دو دسته سهامی عام و سهامی خاص با مسئولیت محدود تفکیک می‌ شوند. هر دو نوع شرکت‌ ها برای سرمایه‌ گذاران داخلی و خارجی از جمله گزینه‌ های محبوب هستند. جالب است بدانید که برای ثبت شرکت توسط سرمایه‌ گذاران خارجی هیچگونه محدودیتی پیش روی آن ها وجود ندارد. در عین حال اگر به دنبال ثبت شرکت سهامی در کشور قبرس شمالی هستید تنها باید درخواست راه اندازی خود را از طریق وکلایی که دارای مجوز از کانون وکلای این کشور هستند ارائه دهید. وکلا نیز می‌ توانند مراحل قانونی ثبت شرکت در قبرس شمالی را طی کنند.

شرکت‌ های سهامی خاص

 1. شرکت‌ های سهامی خاص با مسئولیت محدود

نوع دیگری از شرکت‌ های قابل ثبت در کشور قبرس شمالی تحت عنوان شرکت با مسئولیت محدود شناخته می‌ شوند. مسئولیت اعضای این شرکت با توجه به میزان سهمی که از آن دارند محدود است. این روش نیز برای ثبت شرکت در قبرس شمالی محبوبیت زیادی در بین طرفداران خارجی توانسته کسب کند. شرکت‌ های با مسئولیت محدود می‌ توانند تا ۵۰ سهامدار را نیز داشته باشند. مهمترین مزیت شرکت سهامی عام با مسئولیت محدود، امکان عرضه سهام به دیگران است. در واقع سهامدار می‌ تواند تمام سهام خود را بدون محدودیت در اختیار دیگران بگذارد.

 1. شرکت‌ های تضامنی معاف از مالیات یا مشارکتی

شرکت های مشارکتی یا تضامنی به شرکتی گفته می‌ شود که توسط چند شریک تجاری آن را تاسیس می‌ کنند. هر شخص سهامدار مسئولیت سود و زیان خود را شخصا بر عهده خواهد گرفت. در واقع نسبت به سهمی که هر کدام از شرکا دارند، سود و زیان شرکت مشخص شده و بین آن ها تقسیم می‌ شود. سهامدار باید مالیات بر درآمد خود را از فعالیت‌ های شرکت پرداخت کند. از طرف شرکت هیچگونه مالیاتی پرداخت نمی‌ شود.

 1. شرکت تاجران انفرادی

دیگری از شرکت‌ هایی که می‌ توانید آن ها را در قبرس شمالی به ثبت برسانید، شرکت تاجران انفرادی نام دارد. صفر تا صد تاسیس و اداره این شرکت‌ ها بر عهده یک شخص حقیقی قرار می‌ گیرد. تمام مسئولیت‌ های شرکت مانند بیمه، مالیات و غیره بر عهده شخص موسس شرکت است. افرادی که علاقه مند هستند در زمینه‌ های تعمیر و نگهداری، کشاورزی، تولید، تجارت و خدمات فعالیت خود را انجام دهند، این امکان را خواهند داشت تا با ثبت کسب و کار تخصصی در کشور قبرس شمالی به خواسته خود بروند.

 1. شرکت منطقه آزاد

برای ثبت شرکت در کشور قبرس شمالی می‌ توانید یک شرکت منطقه آزاد نیز انتخاب کنید. این شرکت‌ ها در بندر فاماگوستا قرار دارند. با توجه به اینکه بندر فاماگوستا یکی از مراکز تجاری قبرس شمالی محسوب می‌ شود و موقعیت جغرافیایی ایده‌ آلی دارد، می‌ توانید با هدف سرمایه‌ گذاری مناسب سراغ این روش بروید. معافیت از پرداخت مالیات به مدت ۱۵ سال برای ثبت شرکت در منطقه آزاد قبرس شمالی را می‌ توان یک مزیت بزرگ عنوان کرد. این مزیت سبب شده است که برای تاسیس کسب و کار و توسعه آن فرصتی عالی پیش روی سرمایه‌ گذاران قرار گیرد. فرآیند ثبت شرکت منطقه آزاد در قبرس شمالی بسیار ساده بوده و هر فرد بدون هیچ مشکلی می‌ تواند آن را طی کند.

 1. نمایندگی شرکت‌ های خارجی

سرمایه‌ گذار این امکان را خواهد داشت که یک شعبه یا دفتر نمایندگی با سرمایه بسیار کم تاسیس کند. این شعبه فعالیت خود را زیر نظر شرکت مادر انجام می‌ دهد. یادآور می‌ شویم که برای ثبت شرکت در قبرس شمالی از طریق تاسیس شعبه یا نمایندگی باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار سرمایه‌ گذاری کنید. علاوه بر این شرکتی که تاسیس می‌ شود باید مورد تایید شورای وزیران این کشور قرار گیرد.

فرآیند ثبت شرکت در قبرس شمالی

فرآیند ثبت شرکت در قبرس شمالی چگونه طی می‌ شود؟

برای ثبت شرکت در قبرس شمالی لازم است که چند مرحله را گذر کنید. هر متقاضی این امکان را خواهد داشت که بتواند درخواست خود را برای ثبت شرکت در قبرس شمالی ارائه دهد. با این حال لازم است که از طریق وکلای دارای مجوز درخواست ثبت شرکت را ارائه دهید.

 • انتخاب نام شرکت

نخستین گام برای ثبت شرکت در قبرس شمالی، انتخاب نام برای آن است. لازم به ذکر است که نام مورد نظر باید بر اساس قوانین معتبر انتخاب شود. جالب است بدانید که کارشناسان بر این باورند یکی از عوامل موفقیت برای راه‌ اندازی شرکت در قبرس شمالی انتخاب نام مناسب است.

 • تنظیم اساسنامه و تهیه مستندات قانونی

در گام بعدی برای ثبت شرکت در قبرس شمالی باید یک اساسنامه تهیه شود. اساسنامه به طور کلی می‌ تواند اعضای شرکت را تعیین کرده و میزان توزیع سهام را نیز مشخص نماید. علاوه بر این در اساسنامه مسئولیت هر کدام از اعضا تدوین می‌ شود. یادآور می‌ شویم که اساسنامه و تفاهم‌ نامه شرکت باید توسط تمام اعضا مورد تایید قرار گرفته و یک شاهد نیز آن را امضا کند.

مشاور و وکیل مهاجرتی

 • مشاور و وکیل مهاجرتی

در گام بعدی برای ثبت شرکت در قبرس شمالی باید فرم درخواست را تهیه کنید. ترجیحا می‌ توانید از یک وکیل کاربلد در این حوزه کمک بگیرید. یک وکیل مهاجرتی می‌ تواند برای تهیه مستندات کمک زیادی به شما کند. علاوه بر این برای تنظیم اساسنامه نیز می‌ توانید روی کمک وکلا حساب ویژه‌ ای باز کنید.

 • تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت

در مرحله بعدی برای ثبت شرکت در قبرس شمالی باید فرم درخواست را تکمیل کنید. یادآور می‌ شویم که تمام اطلاعاتی قرار است در این فرم درج شوند باید مستند باشند. علاوه بر این یک وکیل کار بلد می‌ تواند کمک فراوان به شما در تنظیم اساسنامه باشد.

 • واریز حداقل سرمایه برای ثبت شرکت

مقدار هزینه‌ ای که برای ثبت شرکت پرداخت می‌ کنید با توجه به نوع شرکت می‌ تواند متفاوت باشد. در واقع لازم است که بتوانید وجوه کسب و کار خود را از این طریق اثبات کنید.

 • مشخص کردن آدرس شرکت

برای ثبت شرکت در قبرس شمالی باید آدرس دقیق محل آن را مشخص کنید.

 • افتتاح حساب بانکی

برای انتقال سرمایه خود به این کشور لازم است که یک حساب بانکی باز کنید.

 • دریافت کد معاملاتی

پس از گذر کردن از مراحل فوق برای ثبت شرکت در قبرس شمالی می‌ توانید به سراغ دریافت کد معاملاتی بروید. علاوه بر این می‌ توانید از اداره بیمه کد بیمه را نیز دریافت کنید.

 • استخدام منشی و حسابدار

پس از ثبت شرکت در قبرس شمالی می‌ توانید به سراغ استخدام منشی و حسابدار بروید.

بررسی قوانین ثبت شرکت در قبرس شمالی

بررسی قوانین ثبت شرکت در قبرس شمالی

قبرس شمالی روند رو به رشدی را در پیش گرفته و به دنبال توسعه است. با توجه به قوانین آسانی که دولت این کشور برای ثبت شرکت انتخاب کرده از آن به عنوان یک بهشت سرمایه‌ گذاری نام می‌ برند. برخلافِ سایر کشورهای منطقه در این کشور فساد سیستماتیک بسیار ناچیز است. این موارد نشان می‌ دهند که با یک کشور با ایمنی بالا مواجه هستیم. جالب است بدانید که کمترین فساد سیستماتیک را در بین کشورهای منطقه می‌ توان در قبرس شمالی مشاهده کرد.

بررسی شرایط ثبت شرکت در شمالی

برای ثبت شرکت در قبرس شمالی لازم است چند نکته را مد نظر داشته باشید. از جمله شرایطی که الزامی است، داشتن حداقل 2 سهامدار به شمار می‌ رود.

استخدام منشی جهت ارائه اسناد رسمی شرکت، تحویل آدرس حقیقی برای ثبت شرکت انتخاب، استخدام یک مدیر دارای گواهی امنیت مالیاتی دیگر مواردی هستند که در ثبت شرکت باید آن ها را دست گرفت.

متقاضی برای ثبت شرکت در قبرس شمالی باید قوانین متعددی را بررسی کرده و آن ها را رعایت کند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

مدارک لازم برای ثبت شرکت در قبرس شمالی

برای ثبت شرکت در قبرس شمالی لازم است که مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و آن ها را تحویل دهید. فراموش نکنید که مدارک باید معتبر و صحیح باشند. در غیر این صورت مشکلات زیادی در روند ثبت شرکت به وجود می‌ آید. از جمله مهم‌ ترین مدارکی که برای ثبت شرکت در قبرس شمالی گزینه‌ های زیر هستند.

مدارک هویتی مانند پاسپورت

گواهی تمکن مالی

فرم‌ های مربوط به ثبت شرکت

گواهی عدم سوء پیشینه

بیزینس پلن رزومه کاری و تحصیلی

مدارک هویتی با کپی

عکس پاسپورتی جدید

تنظیم تفاهم نامه و اساسنامه

پرداخت ۵۰ هزار یورو به عنوان گواهی ضروری است. ارائه گواهی امنیت مالیاتی تمام مدیران و میزان سرمایه ای که برای ثبت شرکت در قبرس شمالی نیاز است.

نوع شرکت و شرایط آن می‌ توانند در هزینه ثبت شرکت تاثیرگذار باشند. فراموش نکنید که راه‌ اندازی شرکت در کشور قبرس شمالی نیاز پرداخت هزینه‌ های جانبی دارد. حداقل ۶۵ هزار یورو را برای راه‌ اندازی شرکت خدماتی کنار بگذارید. با این میزان سرمایه می‌ توانید در نقاط مختلف قبرس شمالی کسب و کار مناسب راه‌ اندازی کنید. افرادی که قصد راه‌ اندازی شرکت صادرات و واردات را دارند باید سرمایه بیشتری برای آن کنار بگذارند. یادآور می‌ شویم که هزینه استخدام وکیل حسابدار، مسئول ثبت دفتر و دبیر را نیز باید در نظر داشته باشید.

مزایای ثبت شرکت در قبرس شمالی

مهمترین مزایای ثبت شرکت در قبرس شمالی

قبرس شمالی برای اینکه در اتحادیه اروپا عضو شود، تلاش زیادی انجام می‌ دهد. این شرایط می‌ تواند برای سرمایه‌ گذارانی که شرکت خود را ثبت کرده‌ اند مزایا و فرصت‌ های بی‌ شماری به وجود بیاورد. با توجه به وضعیت اقتصادی مناسب کشور قبرس شمالی جذابیت ثبت شرکت در آن افزایش یافته است.

از دیگر مزایای ثبت شرکت در قبرس شمالی می‌ توان به تجارت با کشورهای عضو اتحادیه اروپا اشاره نمود. سرمایه‌ گذار این امکان را خواهد داشت که به بازارهای گسترده‌ تری دسترسی داشته باشد.

با توجه به اقتصاد رو به رشد کشور قبرس شمالی می‌ توان رونق اقتصادی را در آن مشاهده کرد. نرخ رشد اقتصادی در این کشور حدود ۹ درصد است. این وضعیت می‌ تواند برای سرمایه‌ گذارهای خارجی یک مزیت بیان شود.

نرخ پایین تورم در کشور قبرس شمالی یکی دیگر از مزایای ثبت شرکت در این کشور است. با توجه به نرخ پایین تورم می‌ توان عنوان کرد که در این کشور استحکام اقتصادی وجود دارد. نرخ پایین بیکاری، هزینه‌ هایی که برای ثبت شرکت باید پرداخت کرد و همچنین امنیت مالی را می‌ توان مزایای دیگر برای ثبت شرکت در قبرس شمالی نام برد. افراد می‌ توانند زندگی ایده آلی در یک کشور در حال توسعه داشته باشند. سودآوری مناسب سرمایه‌ گذاری در این کشور و پیشرفت‌ های اقتصادی که کارشناسان برای آن متصور شده‌ اند به سرمایه‌ گذار کمک می‌ کند تا بتواند مدت زمان کوتاهی به سودآوری بالا برسد.

معایب ثبت شرکت در قبرس شمالی

ثبت شرکت در قبرس شمالی علاوه بر مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز است به عنوان مثال افرادی که به دنبال اخذ اقامت دائم در کشور قبرس شمالی هستند و قصد دارد از این روش به آن برسند، با مشکلات بیشتری نسبت به روش‌ های دیگر مواجه هستند. علاوه بر این سیستم ضعیف حمل و نقل قبرس شمالی را می‌ توان یکی دیگر از معایب آن عنوان کرد. بسیاری از افراد در طول اقامت موقت با چالش‌ های مختلفی در این کشور مواجه می‌ شوند.

آیا برای ثبت شرکت در قبرس شمالی باید در این کشور حضور داشت؟

ثبت شرکت در قبرس شمالی را می‌ توانید به یک وکیل مهاجرتی بسپارید. لزوما نیاز نیست که خود در این کشور حضور یابید. پس از انتخاب یک وکیل ماهر و معتبر با اطمینان خاطر می‌ توانید سرمایه‌ گذاری خود را در این کشور انجام دهید. یک وکیل معتبر تهیه اسناد و تنظیم آن ها را به دقت انجام خواهد داد. علاوه بر این پس از استخدام وکیل یا منشی می‌توانید او را به عنوان نماینده خود به این کشور بفرستید. با توجه به موارد حقوقی پیچیده‌ ای که برای ثبت شرکت در قبرس شمالی و سایر کشورهای خارجی وجود دارد، توصیه ما این است که به سراغ استخدام یک وکیل متخصص و آگاه بروید. مشاورین و وکلای موسسه دیاکو به شما اطمینان می‌ دهند که تمام روند ثبت شرکت در این کشور را بر اساس ضوابط و قوانین وضع شده طی می‌ کنند.

اخذ اقامت قبرس شمالی پس از ثبت شرکت

اخذ اقامت قبرس شمالی پس از ثبت شرکت

همانگونه که عنوان کردیم اخذ اقامت قبرس شمالی با استفاده از ثبت شرکت پیچیدگی‌ های زیادی دارد. با توجه به اینکه در این کشور کم جمعیت تلاش شده است که سرمایه‌ گذارهای خارجی جذب شوند، می‌ توان متصور شد که رشد اقتصادی مطلوبی پیش روی شهروندان قبرس شمالی قرار گرفته است. در عین حال اگر به دنبال اخذ اقامت قبرس شمالی هستید، توصیه می‌ کنیم به سراغ روش‌ های دیگر مانند خرید ملک بروید.

سخن پایانی

ثبت شرکت در قبرس شمالی به شما این امکان را می‌ دهد تا یک سرمایه‌ گذاری مطمئن داشته باشید. با توجه به اینکه قبرس شمالی از جمله مقاصد جذاب برای سرمایه‌ گذاران و افرادی که قصد مهاجرت دارند به شمار می‌ رود، فرصت ایده آلی برای راه اندازی یک کسب و کار مناسب در آنجا به وجود آمده است.

اگر به دنبال ثبت شرکت در کشور قبرس شمالی هستید و قصد دارید از این طریق به سراغ اخذ اقامت بروید، کارشناسان و مشاورین موسسه دیاکو به شما در این زمینه کمک فراوان می‌ کنند.