-->

صفر تا صد مهاجرت کاری به قبرس شمالی

صفر تا صد مهاجرت کاری به قبرس شمالی

صفر تا صد مهاجرت کاری به قبرس شمالی

مهاجرت کاری به قبرس شمالی یکی از عمده‌ ترین روش‌ هایی به شمار می‌ رود که افراد برای مهاجرت به این کشور الان استفاده می‌ کنند. با توجه به شرایط اقتصادی کشورهای مبدا، بخش زیادی از افراد برای داشتن شرایط کاری مناسب و پیشرفت در شغل خود ترجیح می‌ دهند به کشورهای دیگر مهاجرت نمایند. از طرف دیگر تعدادی از کشورها را می‌ توانیم مشاهده کنیم که دارای اقتصاد فعال و پر رونق هستند. با توجه به معیارهای متفاوتی که هر فرد برای انتخاب کشور مقصد در نظر می‌ گیرد، لازم است که چند نکته کلیدی مورد بررسی قرار گیرند. از کیفیت زندگی گرفته تا شرایط پیشرفت شغلی و همچنین مزایای تحصیلی را برای انتخاب کشور مقصد جهت مهاجرت سعی کنید مورد بررسی قرار دهید.

مهاجرت کاری به قبرس شمالی نیازمند این است که یک سری شرایط و ضوابط را رعایت کنید. شهروندان ایران، ترکیه و کشورهای اتحادیه اروپا برای ورود به کشور قبرس شمالی نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. یادآور می شویم که از انواع مختلف ویزاهای کاری برای مهاجرت به این کشور نیز می‌ توانید استفاده نمایید.

شرایط کار در قبرس شمالی برای ایرانیان

شرایط کار در قبرس شمالی برای ایرانیان

امکان مهاجرت کاری به قبرس شمالی برای ایرانیان فراهم شده است. قبل از هر چیز لازم است بدانید وضعیت کار در قبرس شمالی برای ایرانیانی مناسب است که تخصص زیادی در حوزه شغلی خود دارند. علاوه بر این افرادی که دارای مدرک تحصیلی معتبر هستند نیز می‌ توانند با بررسی شرایط کار در قبرس شمالی از این روش مهاجرتی استفاده کنند. مشاغل مختلفی مانند پرستاری و پزشکی در کنار مشاغل حوزه صنعت گردشگری در کشور قبرس شمالی پررونق هستند. علاوه بر این افرادی که در حوزه آی‌ تی و مارکتینگ تخصص دارند به واسطه اینترنت پرسرعت قبرس شمالی شرایط ایده‌ آلی برای کار کردن پیش رو خواهند داشت. برنامه نویسان و مهندسان کامپیوتر می‌ توانند شرایط ایده آل کاری خود را در این کشور جستجو کنند.

یک سری الزامات نیز وجود دارد که برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی نیاز برآورده شدن آن ها خواهید داشت.

متقاضیان باید از کارفرما یا شرکت ابتدای پیشنهاد دریافت کنند. این پیشنهاد باید از اعتبار کافی برخوردار باشد. تسلط به زبان انگلیسی نیز می‌ تواند به موفقیت شما در این زمینه کمک فراوان کند.

حقوق کارگران در قبرس شمالی در سال 2024

حقوق کارگر در قبرس شمالی در سال ۲۰۲۴

بر اساس آمار و ارقامی که از بانک جهانی دریافت می‌ شود، قبرس شمالی کشوری ایده‌ آل برای کار کردن به شمار می‌ رود. میزان درآمد در این کشور روند رو به رشدی گرفته است. کشور قبرس شمالی به واسطه پیشرفت‌ های زیادی که در سال‌ های اخیر داشته است، توانسته خود را به عنوان یک کشور ایده‌ آل برای مهاجرت مطرح کند. وجود صنایع دستی و کشاورزی بسیار پیشرفته در این کشور و برخورداری از فرهنگ غنی سبب شده است که هر فرد بتواند برای کار کردن در این کشور شرایطی ایده آل پیش رو داشته باشد.

بدون شک افرادی که به دنبال مهاجرت کاری به قبرس شمالی هستند، یکی از مهم‌ ترین دغدغه‌ های خود را میزان حقوق و درآمد در این کشور می‌ دانند. بر اساس تجربه و تخصصی که دارید، میزان درآمد و حقوق شما در کشور قبرس شمالی مشخص می‌ شود. با این حال یک کارگر ساده می‌ تواند ماهیانه ۱۶۰۰۰ لیره در کشور قبرس شمالی درآمد داشته باشد. متوسط حقوق در کشور قبرس شمالی طبق آخرین آمار و ارقام حدود ۲۳۳۰۰ لیر بوده است. با یک مقایسه در خصوص حقوق کارگر قبرس شمالی و همچنین حقوق کارگر در ایران متوجه می‌ شوید که شرایط کار در این کشور بسیار مناسب‌ تر بوده و می‌ توانید یک کشور با درآمد عالی و هزینه‌ های بسیار کمتر را برای مهاجرت انتخاب کنید. حتی کارگران ساختمانی نیز در این کشور حقوقی مناسب در طول ماه دریافت می‌ کنند.

مشاغل مورد نیاز قبرس شمالی در سال 2024

مشاغل مورد نیاز در قبرس شمالی

مهاجرت کاری به قبرس شمالی این امکان را می‌ دهد تا از مشاغل مختلفی بتوانید بهره‌ مند شده و درآمد خود را افزایش دهید. فرصت‌ های شغلی رایج در کشور قبرس شمالی را که مرور می‌ کنیم، متوجه می‌ شویم که مشاغل مالی و توریستی در کنار پزشکی و پرستاری انتخابی جذاب برای هر فرد خواهند بود. با توجه به اینکه صنعت توریسم در کشور قبرس شمالی به عنوان مهمترین صنعت شناخته می‌ شود، بر روی مشاغل این زمینه می‌ توانید حساب ویژه‌ ای باز کنید. به واسطه وجود بندرگاه‌ های مختلف و شرکت‌ هایی که در این کشور مستقر هستند، بازار کار در قبرس شمالی روند رو به رشدی گرفته است. از جمله مشاغل مورد نیاز در قبرس شمالی می‌ توان موارد زیر را نام برد.

مشاغل مالی

صرافی‌ های بین‌ المللی

ساخت و ساز مسکن

مشاغل توریستی

آژانس‌ های مسافرتی

رستوران و هتل داری

شرکت‌ های تجاری

صادرات محصولات کشاورزی

برخی از مشاغل به گونه‌ ای هستند که فرد می‌ تواند با داشتن مدرک مورد نظر به درآمد مناسبی دست پیدا کند. از جمله این مشاغل می‌ توان موارد زیر را نام برد.

مهارت در آی‌ تی و ارتباطات

ترجمه مدارک تحصیلی

مهارت در رشته‌ های مهندسی برق

فراگیری زبان‌ های انگلیسی، یونانی و ترکی سوابق کاری مرتبط و موفق

تحصیلات آکادمیک پزشکی و پرستاری

مدارک مورد نیاز مهاجرت به قبرس شمالی

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به قبرس

همانگونه که عنوان کردیم شهروندان ایران و ترکیه در کنار کشورهای اتحادیه اروپا برای ورود به کشور قبرس شمالی نیاز به اخذ ویزا نخواهند داشت. تمامی افراد ساکن این کشورها با مجوز اولیه می‌ توانند ویزای کشور قبرس با ۳۰ روز اعتبار را دریافت کنند. با این حال افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند نیازمند دریافت ویزا برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی و ورود به این کشور خواهند بود. علاوه بر این جهت سرمایه‌ گذاری در این کشور نیاز به دریافت مجوز ایجاد کسب و کار دارند.

در گام بعدی بسته به نوع ویزای کاری که می‌ توان از ویزای کارآفرینی، ویزای کار در خانه، ویزای کارآموزی، ویزای کار داوطلبانه، ویزای کار برای شرکت‌ های بین‌ المللی، ویزای کار در شرکت‌ های عمومی و ویزای استارت آپ باشد باید فرم‌ ها را تکمیل کرده و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید.

برای مهاجرت کاری به قبرس نیاز به ارائه مدارک زیر خواهید داشت.

کپی پاسپورت متقاضی

فرم تکمیل شده ۵۸ و 64M

ارائه گواهی عدم سو پیشینه

پرداخت ۳۴ یورو بابت بررسی مدارک

پرداخت مبلغ ۴۰۰ الی ۸۰۰ یورو بابت تمکن مالی

ارائه مدارک سلامت پزشکی شخص مورد نظر

انعقاد قرارداد کاری که مورد تایید کشور قبرس باشد

اخذ اقامت قبرس شمالی از طریق مهاجرت کاری

پس از مهاجرت کاری به قبرس شمالی و کار در این کشور می‌ توانید به سراغ اخذ اقامت این کشور بروید. هر فرد پس از ۵ سال کار کردن در کشور قبرس شمالی شرایط اخذ اقامت دائم را به دست خواهد آورد. برای دریافت این اقامت لازم است که در این کشور به صورت مداوم ۵ سال زندگی کنید.

نحوه کاریابی در قبرس شمالی

نحوه کاریابی در قبرس شمالی

آشنایی با روش‌ های کاریابی در کشور قبرس شمالی یکی از نخستین مراحل برای مهاجرت کاری به این کشور است. اگر تسلط کافی به زبان‌ های ترکی، انگلیسی یا یونانی ندارید، شرایط سختی برای مهاجرت به این کشور پیش روی شما قرار می‌ گیرد. علاوه بر این دارا بودن تخصص کافی و آشنایی با موسسات کاریابی در قبرس شمالی نیز از جمله ضروريات است.

نحوه کاریابی در قبرس شمالی به این شکل بوده که می‌ توان بدون واسطه و به صورت مستقیم با مراکز کاریابی در این کشور در ارتباط بود. پس از پیدا کردن کارفرمایان می‌ توانید از طریق ویزای توریستی به کشور قبرس شمالی رفته و شرایط کار را بررسی کنید. امروزه شرایطی به وجود آمده که از طریق اینترنت و برقراری ارتباط‌ های تصویری نیز قادر به بررسی شرایط کار در قبرس شمالی خواهید بود.

کلام پایانی

مهاجرت کاری به قبرس شمالی این روزها بیش از پیش مدنظر قرار گرفته است. افراد زیادی وجود دارند که مهاجرت به کشور قبرس شمالی را برای آینده خود انتخاب کرده‌ اند. لازمه کار این است که نسبت به اصول و ضوابط موجود آگاهی کامل داشته باشید. ما در موسسه دیاکو به واسطه تجربه و تخصصی که در این زمینه داریم، به شما کمک می‌ کنیم تا بتوانید برای مهاجرت کاری به قبرس شمالی از روش‌ های آسان استفاده کرده و در مدت زمان کوتاهی به خواسته خود برسید.